20. mai 2003 kell 13:56

Home Depot käive kasvas 6%

Home Depot esimese kvartali käive kasvas 6%. Vähemalt aasta aega tegutsenud poode arvestades registreeriti languseks aga 1,6%.

Maailma suurima majapidamistarbeid müüva kompanii <GR#US.HD> müügimaht ulatus 4. mail lõppenud kvartalis 14,28 mld dollarini (191 mld kroonini), mis on 5,8% enam kui aasta tagasi. Vähemalt aasta aega tegutsenud poodide müük küll langes, kuid langus oli väiksem möödunud aasta neljanda kvartali 6%st ja analüütikute poolt keskmiselt oodatud 2-4%st miinusest.

I kvartali kasum kasvas möödunud aasta 856 mln dollarilt 907 mln dollarini ehk 0,39 dollarini aktsia kohta. Analüüsikeskus Thomson First Call andmeil ootasid analüütikud keskmiselt 0,37 dollari aktsiakasumit.

Kompanii kordas, et ootab selle aasta käibe kasvu 9-12% ning aktsiakasumi tõusu 9-14% vahele. Vähemalt aasta aega tegutsenud kaubamajade müük peaks olema sama suur kui möödunud aastal või kergelt positiivne.

Home Depot on renoveerinud oma kaubamajasid ja parandanud klienditeenindust, et oma väikse konkurendi Lowe"si kasvust mitte maha jääda.

Kompanii presidendi ja tegevjuhi Bob Nardelli sõnul on Home Depot`i jõud tänu möödunud aastal käima löönud muudatustele kasvanud.

?Me tutvustasime uusi tooteid, tõstsime poodides toodete nomenklatuuri ja tutvustasime oma riikliku turundusprogrammi. Need muutused aitasid meil hästi raskes majandusruumis tegutseda,? ütles Nardelli kompanii kvartaliaruandes.

1978. aastal loodud Home Depot on kasvanud maailma suurimaks kodumajapidamistarbeid müüvaks jaemüügiketiks, kellel on Põhja-Ameerikas enam kui 1500 kaubamaja.

Hetkel kuum