Ülo Toomsalu • 27. mai 2003 kell 5:36

EPL: Lisaeelarve 145 miljonit krooni haridusraha opositsiooni tule all

Opositsioon ei lepi lisaeelarvesse kirjutatud 145 miljoni krooni suunamisega seni selge sisuta projektile ?21. sajandi kool?.

Enamik eelarvekavale esitatud 129 muudatusettepanekust tegeleb valitsuse pakutud 145 miljoni krooni lahtimõtestamisega. Keskerakond on haridusteemale pühendanud kaheksa ja Isamaaliit tervelt 80 ettepanekut, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Projekti ?21. sajandi kool? pole koostatud ja selle sisu on ebaselge,? põhjendab Keskerakond, kes suunaks ettenähtud vahendid omavalitsusliitudes kokku lepitud prioriteetide põhjal haridusobjektidesse. Keskerakond oma ettepanekutes pakub renoveerimis- ja ehitusraha enam kui viiekümnele koolile.

Isamaaliit muretseks 30 miljoni krooni eest koolidele juurde tüdrukute ja poiste tööõpetuse, kehalise kasvatuse, loodusainete ja kunstiõpetuse vahendeid.

Projektis on kahelnud ka võimuliidu liikmed. ?Me toetame lisaraha suunamist haridusse, kuid me tahame näha, et see toimuks vettpidava plaani alusel nii, et me ei genereeriks vastuolusid hariduse enda ja omavalitsuste sees,? leidis Reformierakonna esimees Siim Kallas.

Res Publica liige Tõnis Palts nimetas hoopis plussina seda, et raha kasutamine pole detailideni ära määratud. Tema sõnul on projekti vaja selleks, et Eesti koolid saaksid oma õpikeskkonna viia kooskõlla tervisekaitsenõuetega ning lõpuks tekiksid koolide rahastamise selged põhimõtted. ?Minister Maimets (haridus- ja teadusminister Toivo Maimets ? toim) on lubanud, et nad tekivad. Mul ei ole põhjust teda mitte uskuda,? lausus Palts.

Hetkel kuum