Ülo Toomsalu • 3. juuni 2003 kell 6:21

PM: Haridusministeerium hoiatab registreerimata lastelaagrite eest

Vanemad peaksid enne lapse suvelaagrisse saatmist kontrollima, kas laager on saanud tegevusloa või end kohalikus omavalitsuses registreerinud.

Ametliku tegevusloaga laagreid tegutseb sel suvel Eestis 30 ning just neis on kõige paremini tagatud ohutus- ja hügieeninõuete täitmine, ütles Eesti Noorsootöö Keskuse esindaja Kadri Kurve Postimehele.

Lisaks tegutseb tänavu üle saja lühemaajalise laagri, mille nõuded eluolule ei ole nii kõrged ning mis ei vaja ka tegevusluba (nt skautide ja purjetajate telklaagrid). Neist 78 saab projekti «Noorte tervistav puhkus» raames haridusministeeriumilt ka toetust, mida rahastatakse hasartmängutuludest. Ülevaade nendest laagritest on internetileheküljel www.entk.ee.

«Kuid ka kõik lühiajalised laagrid peavad olema kohalikus omavalitsuses registreeritud,» sõnas haridusministeeriumi peaekspert Aare Vilu. «Sel juhul on omavalitsus teadlik oma territooriumil asuvast kõrgendatud ohu allikast.»

Kui registreeritud laagri asukad mingil põhjusel hätta satuvad, on neil suurem lootus pääste- ja abiteenistuste sekkumisele.

Kurve ütles, et ilmselt leidub ka tänavu laagrikorraldajaid, kes üritavad mööda hiilida nii tegevusloa kui ka registreerimise nõuetest.

«Sellistest laagritest tuleks kohe teatada haridusministeeriumile või kohalikele võimudele,» soovitas ministeeriumi peainspektor Priit Laanoja.

Ministeeriumile võib kaevata ka siis, kui ametliku laagri elutingimused või programm jätavad soovida.

«Vanemad omakorda peaksid lastele selgeks tegema, et nad ei lähe puhkelaagrisse, kus vaid süüakse ja lamatakse. Igal laagril on oma programm, millega saab juba enne tuusiku ostmist tutvuda.»

Hetkel kuum