Ülo Toomsalu • 4. juuni 2003 kell 6:05

EPL: Opositsioon süüdistab lisaeelarvet ühisrindena

Riigikogu opositsioon süüdistas eile ühise rindena võimuliitu seadusevastase lisaeelarve esitamises ja kõverteede otsimises.

Rahajagamise vaidluse ajal langesid taas kriitika alla Pärnu haigla ja Jõhvi vangla ehitamise finantsskeemid ja ?21. sajandi kooli? projekti 145 miljonit krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Rahandusminister tõi valitsuse volitusel meie ette ühe susserduse, sest pakutud kujul poleks see raha mitte kuidagi Pärnusse jõudnud,? ütles mõõdukas Eiki Nestor. ?Valitsusel täitub 17. juulil sada päeva. Tõnis Paltsile tuleb anda veel sada päeva.? Nestori sõnul peab lootma, et tulevikus enam ?vürtspoodniku mentaliteediga riigi rahaasju ei korraldata?.

Keskerakondlase Sven Mikseri väitel õnnestus tänu opositsiooni ja õiguskantsleri sekkumisele leida suurehituste rahastamiseks parem mudel. ?Väga ebameeldiv on pretsedent, kus Riigikogu häbi tundmata arutab ministri juhtimisel viise ja krutskeid, kuidas seadustest mööda hiilida,? lausus Mikser.

Eelarvet kaitsnud Res Publica fraktsiooni esimehe Taavi Veskimägi kinnitusel õiguskantsler Allar Jõks eksis, sest ka algne rahastamisskeem oli igati korrektne. Veskimägi sõnul ei peaks Riigikogu kemplema juriidiliste nüansside üle, vaid rääkima hoopis eelarve eesmärkidest.

Hetkel kuum