12. juuni 2003 kell 10:01

Hansapanga hoiuintress langes päev pärast baasintressi kukkumist

Hansapank langetas tähtajalise hoiuse intressi 6. juunil ehk päev pärast Euroopa Keskpanga baasintressi kukkumist.

Aastase tähtajalise hoiuse intressimäär langes Hansapangas poole protsendipunkti võrra, seniselt 3 protsendilt 2,5 protsendile. Teiste hoiuseperioodide puhul oli langus vahemikus 0,15-0,5 protsendipunkti.

Hansapanga suhtekorraldusjuht Ando Noormets selgitas, et hoiuste ja laenude intressimäärad arenevad sarnaselt, kuigi lühiajaliselt võib mõningaid erinevusi esineda.

?Klientide säästuvõimaluste avardamiseks oleme alandanud aga alla kolmekuulise tähtajaga hoiuste miinimumsummat,? ütles Noormets. ?Kui varasemalt oli lühiajaline rahapaigutus võimalik vaid suuremate summade puhul, siis mai keskpaigas tehtud muudatusega soovime pakkuda oma klientidele paindlikumaid tingimusi,? lausus Noormets.

Ta tõi välja, et tähtajalise hoiuse miinimumsumma vähendamine aitab kliendil kaitsta oma sääste inflatsiooni negatiivse mõju eest. Aastane inflatsioonimäär maist 2002 kuni maini 2003 on üksnes 0,6 protsenti. ?Aastase hoiuse intressimäär suudab seega üsna tõenäoliselt inflatsiooni lüüa,? sõnas Noormets.

Alla kolmekuulise tähtajaga hoiust saab avada ka üheks kuuks hoiusummaga alates 30 000 kroonist. Veelgi lühema tähtajaga hoiust saab Hansapangas avada alates kahest päevast, kui hoiusumma on vähemalt 100 000 krooni. Alates kolmest kuust on minimaalne hoiusumma 3000 krooni.

Ühispank langetas hoiuseintresse üleeile ja Sampo pank eile.

Hetkel kuum