Kaja Koovit • 25. juuni 2003 kell 9:12

SonyEricsson lahkub USA CDMA turult

Maailma suuruselt viies mobiiltelefonide tootja SonyEricsson teatas, et loobub USA CDMA turul tegutsemisest ja koondab arendusüksusest 500 töötajat.

Financial Times kirjutab, et Jaapani Sony ja Rootsi Ericssoni ühisfirma ei kinnitanud ka, et suudab selle aasta prognoosid täita. Ettevõtte teatel avaldatakse edasised prognoosid 18.juulil.

Eelmisel aastal USAs müüdud 90 miljonist mobiiltelefonidest kasutavad pooled CDMA standardit.

?Jõudsime järeldusele, et USAs CDMA turul kasumiga tegutsemiseks on tarvis selliseid ressursse, mida meil ei ole,? teatas SonyEricsson.

SonyEricsson on selles sektoris olnud esindatud väga marginaalselt, kuid CDMA turul tagasi tõmbumise teade tähendab dramaatilist muutust- veel märtsikuus teatas ettevõte USAs kahe uue CDMA telefoni turule toomisest.

SonyEricsson tõdes, et keskendub teistele mobiilistandarditele ning jätkab CDMA pakkumist väljaspool USAd.

Mobiiltelefonide tootja on sunnitud töökohti koondama, sest SonyEricsson kaotab jätkuvalt turuosa, samal ajal kui Aasia tootjad ning ka turuliider Nokia seda suurendavad.

?SonyEricsson on olnud tootearenduses tõeliselt aeglane ning neil ei ole igale tarbijakategooriale oma telefoni,? tõdes analüüsifirma IDC analüütik Tim Mui. ?Nad ei taha minna jälle Sony käest raha küsima, mistõttu on otsustatud kulusid kärpida,? lisas ta.

Hetkel kuum