25. juuni 2003 kell 9:14

Uus Maa: korterite müük on aeglustunud

Uus Maa tegevdirektor Jaanus Laugus ütles, et Uus Maa rekordilised käibed ei viita eluasemebuumi lõppemisele, kuid korterite müük on aeglustunud.

Uute korterite müük ei lähe enam nii kiiresti, ostjate huvi on vähenenud Kesklinna korterite vastu ning Lasnamäe suurte korterite puhul võib täheldada 10-20 protsendilist hinnalangust.

?Täna veel vanast midagi seisma ei jää,? rääkis Laugus. ?Müügiperiood oleneb hinnast ja kokkuleppest, kuid kui korteriomaniku hind on märgatavalt üle turuhinna, siis me müügiga tegelema ei hakka.?

Lauguse sõnul ei lähe Retke tee 17 kerkiva 60korterilise elamu müük enam sellise hooga, kui läks kõrvalasuva nõukogudeaegsest kasarmust ehitatud kortermaja müük. Tegu on täielikult uue hoonega, müügirekordi püstitanud vana kasarmu kannab nüüd aadressi Rahumäe tee 6b.

Mullu novembris hindas Laugus Tallinnas Retke tee 17 asuva endisest kasarmust kortermaja müüki ettevõtte ajaloo kiireimaks müügiks. Ostjad broneerisid kahe kuuga 89 korterist 85. Lisaks korterite müügile valis Uus Maa arendajale välja ka krundi ja soovitas hinnaklassi.

Hetkel kuum