Ülo Toomsalu • 27. juuni 2003 kell 7:14

PM: Kesklinna vanem tahab peatada korrusmaja ehitamist Kadriorgu

Kesklinna vanem Keit Pentus tahab tühistada viis aastat tagasi väljastatud ehitusloa, mille alusel asuti tänavu juunis Kadriorgu rajama elumaja.

Pentuse sõnul on alale tegemata ka detailplaneering, mis näeks ette Wiedemanni 4 / Vesivärava 19 krundile viiekorruselise maja ehitamist. Ta lisas, et loa andmise hetkel kehtinud seaduse kohaselt oleks saanud uue hoone rajada vaid kehtestatud detailplaneeringu alusel, kirjutab Postimees.

Pentus ütles, et Tallinna säästva arengu ja planeerimise ametil (SAPA) tuleks ehitusluba kehtetuks tunnistada ning vaiade maasse löömise järku jõudnud ehitus peatada. Seejärel peaks alale kehtestama detailplaneeringu, mille käigus maja suurus ja kõrgus avalikkuse kaasamisel läbi vaieldakse, ning alles seejärel saaks anda uue ehitusloa.

1998. aastal heaks kiidetud ehitusprojekt näeb ette 17,6 meetri kõrguse viiekorruselise 18 korteriga elamu rajamist.

Ehitusloa tühistamist soovitas SAPA-le oma kirjas ka Tallinna kultuuriväärtuste ameti juhataja Agne Trummal. Ta viitas 1999. aastal koostatud Kadrioru tsoneerimisskeemile, mis kehtestab piirkonna suurimaks lubatud kõrguseks 15 meetrit.

SAPA juhataja Ike Volkov ütles eile Postimehele, et amet jätkab dokumentide uurimist, kuid ei pea esialgu vajalikuks ehitusluba peatada. Volkovi sõnul võimaldasid omaaegsed seadused ehitada ka detailplaneeringuta.

Volkov ütles, et kokkuleppel ala arendava Onix Investiga tehakse hoone projekt ümber ning maja tuleb ligi 15 meetri kõrgune. Ta lisas, et hoone ülakorrusele jääb rajamata gaasikatlamaja, kuid korruste arvu ei vähendata.

Koos mitmete teiste ümberkaudsete elanikega uue kortermaja suuruse vastu protestiv Marek Kaasik ütles, et elanikud kaaluvad linna vastu kohtusse minemist, kui ametnikud piirkonda mittesobiva hiigelmaja ehitamisele kätt ette ei pane. Ta lisas, et gaasikatlamaja mahavõtmisega hiigelmaja piirkonda sobilikuks teha ei anna, selleks tuleks ka korruseid vähendada.

Hetkel kuum