Gea Velthut-Sokka • 2. juuli 2003 kell 7:53

Baltika keskendub põhitegevusele

Eilsest osutab Baltikale haldusteenuseid AS Minu Vara. Baltikas seni haldusega tegelenud töötajad saavad uue töökoha Minu Varas.

Nimetatud leping on üks osa planeeritud tegevusest Baltika Grupi tegevusefektiivsuse tõstmisel.

?Viimastel aastatel on Baltika järjest enam keskendunud põhitegevusele. Ettevõtte toimimiseks vajalikud abitegevused, näiteks turva- ja toitlustusteenused ostame sisse. Põhitegevusele keskendumine tagab ettevõttele olulise kokkuhoiu ja ressursside parema ärakasutamise, kuid see tähendab ka töötajate arvu vähendamist,? ütles Baltika haldus- ja personalijuht Madis Länts.

?Baltika on alati olnud ja on jätkuvalt sotsiaalset vastutust omav ettevõte, soovime oma töötajatele tagada lisaväärtusena ka turvatunde. Minu Varaga sõlmitud leping ei ole Baltikale esmakordne taoline lahendus, kuid oma mahult üks suurimaid. Taoliste seadustes lubatud võimalustega tagame nii ettevõttele kui ka inimestele tööhõive. Tulevikus võib tegevus koostöös Minu Varaga veelgi laieneda,? lisas Länts.

Minu Vara on Eesti juhtiv kinnisvarateenuseid pakkuv kontsern, kuhu kuuluvad AS Minu Vara, AS Minu Vara Lääne, AS Minu Vara Ida, OÜ Majatek ja ESS Puhastustööde AS. Minu Vara grupil on üle-eestiliselt teenindada ca 30 000 püsiklienti, ligi 2,0 milj/m² teenindatavat pinda ja ettevõttes töötab ca 1200 inimese.

Baltika Grupp on rahvusvaheline rõivakaubanduskontsern, mis koosneb erinevatest rõivakaubandus- ning tootmisettevõtetest. Grupi emaettevõtteks on AS Baltika. Grupp, mis opereerib hetkel ligi 70 kauplust ja jaepinda seitsmel turul (Eesti, Läti, Leedu, Poola, Ukraina, Venemaa, Rootsi), mis jaotuvad nelja jaekaubanduskontseptsiooni vahel, milleks on Monton, Baltman, CHR/Evermen ja Baltika Vabrikupood.

Hetkel kuum