Ülo Toomsalu • 4. juuli 2003 kell 7:13

EPL: Arstide palga tõstmine võistleb ravijärjekordade lühenemisega

Haigekassa tahab eraldada haiglatele raha järjekordade lühendamiseks, kuid selle tulemusel ära jääda arstide ja teiste meditsiinitöötajate palgatõus.

Haiglajuhid lubasid arstide palku tõsta juhul, kui haigekassa tõstab raviteenuste piirhindu, mis annab haiglatele patsientide ravimiseks 132 miljonit krooni lisaks.

Haigekassa juhatus ei ole aga nõus kogu lisaraha palgatõusuks andma ning esitas küsitud summa asemel nõukogule eelarveprojektis piirhindade tõstmiseks 71,7 miljonit, kirjutab Eesti Päevaleht.

Haiglate liidu esimehe Meelis Roosimägi sõnul ei saa liit tagada, et meditsiinitöötajatega sõlmitud palgakokkulepe kehtib, kui tervishoiuteenuse piirhinnad tõusevad vaid 72 miljoni ulatuses.

Järjekordade lühendamiseks ehk raviteenuste mahu kasvuks tahab haigekassa juhatus eraldada 54 miljonit krooni, ütles haigekassa juhatuse liige Arvi Vask.

Sellega hüvitaks haigekassa haiglatele senisest rohkemate haigusjuhtude ravi kulud.

Eeskätt on Vaski sõnul probleemid suurte liigeste proteeside paigaldamiste järjekorras, kus patsiendid peavad Tallinnas ja Tartus üle kolme aasta ootama. Kui haigla rohkemate haigusjuhtude raviks raha juurde ei saa, siis peame lihtsalt aktsepteerima pikemaid järjekordi, lisas Vask.

Ida-Tallinna keskhaigla silmaarsti Tiia Jugaste sõnul on silmakaelõikustel aasta kuni poolteise pikkune ooteaeg. ?Inimesed ei saa aru, miks järjekord nii pikk on,? ütles Jugaste. ?Aga neid, kes operatsiooni vajaksid, on väga palju.?

Praegu ootab silmakae-lõikust 8246 inimest ja liigeseproteesi 4745 inimest.

Hetkel kuum