17. juuli 2003 kell 9:42

Maksuamet ja Maksumaksjate Liit selgitasid suhteid

Eile arutasid Maksuameti ja Maksumaksjate Liidu tippjuhid maksuametnike ning maksumaksjate vahel üles kerkinud probleeme, teatasid kohtunud pooled ühiselt.

Kohtumisel räägiti ka maksuseadusandluse arenduse ja rakendamisega seonduvat ning kaaluti ühist võitlust vältimaks olukorda, kus konkurentsieelise saavutavad maksudest kõrvalehoidjad.

Maksumaksjate Liit ja Maksuamet otsustasid edaspidi regulaarselt infot vahetada ning kohtuda vähemalt kord kuus. Maksuamet hakkab tegema kaastööd Maksumaksjate Liidu ajakirjale MaksuMaksja, kus asutakse selgitama maksuküsimusi ning tutvustatama Maksuameti kohtupraktikat.

Maksumaksjate Liit andis Maksuametile üle deklaratsiooni ja kirja, milles tõi välja puudused ameti töös ja juhtumid, kus maksuametnikud tõenäoliselt kuritarvitasid oma võimu.

Maksuamet avaldas, et ehkki tagasiside on teretulnud, ei nõustu amet kõigi Maksumaksjate Liidu seisukohtadega ning leiab, et järeldused Maksuameti töö kohta tervikuna on tehtud ennatlikult. Samas lubas Maksuamet viidatud maksuametnike tegevust kontrollida.

Hetkel kuum