Gea Velthut-Sokka • 21. juuli 2003 kell 10:18

Parts: koalitsioonipartnerite pimedussejätmine on halb

Peaminister Juhan Parts ütles täna pressikonverentsil, et rahandusminister oleks pidanud Sõerdi eemaldamist koalitsioonipartneritega arutama.

'Valitsuskabinet ei ole Sõerdi küsimust eraldi arutanud,' ütles Parts. 'Küll aga on kõne alla olnud teema, kuidas viia maksuameti töö rohkem maksuriskide keskseks.'

Parts ütles, et kohtus eile rahandusminister Tõnis Paltsiga ning ta arvab, et sellise otsuse tegemine koalitsioonipartneritega kooskõlastamata ei ole hea.

'Olen deklareerinud, et Paltsi äriasjade uurimine maksuameti poolt on sõltumatu ning maksuameti juht võib alati minu poole pöörduda, kui talle peaks kuskilt survet avaldatama. Sõerd ei ole seda teinud. Maksuametis on aga selgelt probleemid ja see ongi rahandusministri töö, nende lahendamisega tegelda,' rääkis Parts.

Partsi sõnul on Palts talle, käsi südamel, kinnitanud, et Sõerdi vabastamine ei ole kuidagi seotud sellega, et maksuamet juba mitu kuud tema tehinguid uurib.

'Miks ma ei peaks teda uskuma, see on aumehe ausõna,' nentis Parts. 'Me ei saa inimest maa sisse tampida seepärast, et ta on minister.'

Hetkel kuum