23. juuli 2003 kell 9:19

Arkaadia Haldus: madal halduse hind viitab turuvõitlusele

Arkaadia Halduse juhatuse esimehe Toomas Laane sõnul on tänase madala halduse hinna puhul tegu võitlusega turu jagamise pärast.

?Ausalt öelda, et ei näe seost: madal halduse hind - vähene hoolitsemine - teenusest loobumine. Kahe viimase komponendi vahel on küll kindlasti otsene seos olemas, aga mis hinnaga haldaja oma teenust müüb, on tema enda otsus ja kui ta otsustab objekti saamiseks pakkuda alla omahinna, siis peab ta olema valmis raha juurde panema kuni turg saab jagatud,? selgitas Laan. ?Aga kui ta hiljem põhjendab oma kehva teenust pakutud odava hinnaga siis on klientide lahkumine loomulik.?

Loomulikuks peab Laan ka haldusfirmade võimalikku ühinemist, ehkki lähima paari aasta jooksul on turg vaikne. ?Meie arvamus on, et lähima paari aasta jooksul midagi hüppelist ei toimu,? ütles Laan.

Uus Maa turuülevaadet kommenteerides, mis viitab suuremate kinnisvarahaldajate võimalikule pankrotile, ei pea Laan pankrotte kuigi tõenäoliseks. ?Loogilisem on osa või terviku müük strateegilistele investoritele, kes tooksid kaasa vajalikku oskusteavet,? ütles Laan.

Hetkel kuum