28. juuli 2003 kell 7:44

EPL: Väiksed kütusefirmad süüdistavad suuri dumpingus

Väiksemad kütusemüüjad peavad ebanormaalseks olukorda, kus suured jaemüüjad hävitavad sihilikult dumpinguga väikefirmade konkurentsi.

Veel eelmise nädala alguses oli 95 kütuse hind Tallinnas veidi üle 8 krooni liiter. Kütuse hulgihind oli 8 krooni ringis. Möödunud kolmapäeva varahommikul tõstsid jaemüüjad kütuse hinda keskmiselt 40 sendi võrra.

Favora jääb septembrist alates opereerima ühte tanklat Tartu bussipargi juures, sama tanklaga ka firma 13 aastat tagasi alustas. Lisaks opereerib firma ühte Wostok Oili nime kandvat tanklat.

Favora projektijuhi Evelin Kõrveli sõnul ulatuvad välisosalusega suurte jaemüüjate plaanid 10?15 aastat ette. ?Väikeste tegijate väljasöömine kuulub nende äriplaani. Alles pärast seda hakkavad nad normaalse marginaaliga kütust müüma,? rääkis ta.

Statoili turundusjuht Hede Kerstin Luik tunnistas, et sarnaselt peaaegu kõikide jaemüüjatega on ka Statoil kütust alla omahinna müünud. Olukorda, kus mitmeid väiketanklaid müügiks pakutakse, nimetas ta turu korrastumiseks.

Lukoil Tanklad ASi juhatuse esimehe Vaido Virro sõnul pakutakse Lukoilile 2-3 korda kuus väiketanklaid müügiks ja see tendents on kasvav. Tema sõnul ei ole välistatud, et mõne aja pärast on sunnitud turult lahkuma ka mõni nimekam tegija.

Hetkel kuum