30. juuli 2003 kell 10:51

SLK: Virtsu sadama ehitus pärsib nelja parvalaeva kasutamist

Saaremaa Laevakompanii on mures Virtsu sadama rekonstrueerimistööde viibimise pärast, sest see takistab ettevõttel kasutamast Kuivastu-Virtsu liinil vajadusel korraga nelja parvlaeva ning vabagraafiku süsteemi.

Saaremaa Laevakompanii Lõuna-Liinide direktori Tiit Kruuse sõnul oli kuuenda kai rambiosa rekonstrueerimistähtaeg 1. juuli, nüüdseks on selgunud, et see ei valmi enne augusti algust, teatas ettevõte. 'See viivitus võimaldab laevakompaniil kasutada Virtsu sadamas jätkuvalt vaid ühte kaid, mis tähendab, et suurema nõudluse rahuldamiseks rakendatavat parvlaevade vabagraafiku süsteemi on võimatu kasutada. Samuti ei ole võimalik kasutada paralleelselt nelja parvlaeva. Oleme oma klientide ees piinlikus olukorras, kuna tekivad ebamugavused, mis meist kuidagi ei sõltu', rääkis Kruuse.

'Eelolevaks nädalavahetuseks on Kuivastu-Virtsu liinil oodata taas reisijate arvu kasvu, sest Saaremaal toimuvad populaarsed merepäevad. Saaremaa Laevakompanii on juba tihendanud liinil graafikuid ning valmistub reisijaid teenindama korraga nelja parvlaevaga ning vajadusel rakendama vabagraafikut' ütles ta. 'Kui aga selleks ajaks teine kai ei valmi, peavad parvlaevad laadimisprotsessi oodates pidevalt reidil seisma ning vabagraafik kaotab oma mõtte', selgitas Kruuse.

Hetkel kuum