31. juuli 2003 kell 7:38

USA börsid: Intel vedas tehnoloogiasektori alla

Kui börsi raskekaallased jäid eilse päeva kokkuvõttes nulli, siis Intel vedas tehnoloogisektori kergesse langusse.

Mikrokiipide tootja kaotas päevaga 1,7 protsenti, sest kompanii tegevjuht Craig Barrett teatas, et arenenud riikides on kompaniide kulutused infotehnoloogiasse endiselt kidurad, kirjutas uudisteagentuur AP.

Lisaks andisid kasumihoiatusi mitmed väiksemat IT firmad.

Üheks selliseks oli digitaalmeedia seadmete tootja Pinnacle, mis tuli välja kehva kvartalitulemusega ja alandas ka oma prognoose. Turg reageeris sellele aktsia 37 protsendi suuruse langusega, tehes temast suurima Nasdaqi börsi langeja eile üldse.

Dow Jones tööstuskeskmine kaotas päevaga 0,05 protsenti, taandudes 9200 punktini. Peamiselt tehnoloogiasektori liikumisi kattev Nasdaqi koondindeks vajus 0,54 protsenti, lõpetades päeva 1722 punktil.

Uudisteagentuuri Reuters sõnul põevad investorid endiselt teisipäeval avaldatud USA juulikuu tarbijausaldusindeksi suurt tagasilööki ning ootavad uusi makromajandusuudiseid, mis kajastaks majanduse tervise olukorda.

Ebaühtlased näitajad majanduse paranemise kohta, võlakirjaturu suur kõikumine ja suures osas leiged prognoosid USA kompaniide poolt ei meelita investoreid tegema suuri panuseid aktsiatele, arvavad analüütikud praeguse olukorra kohta turul.

Hetkel kuum