Ülar Lauk • 1. august 2003 kell 7:54

George Sorost tabas Venemaal taas ebaõnnestumine

Vene telekomigigandis Svjazinvest blokeerivat aktsiapaketti omav George Sorose konsortsium ei suutnud takistada tehingut Oracle"ga.

Svjazinvest ostis 153 mln dollari eest 70 000 litsentsi programmipaketile Oracle E-Business Suite, kirjutab Vedomosti. Summa on 80% kogu Svjazinvesti mullusest kasumist.

Põhilisteks väikeaktsionäride vastuväiteks on see, et ei kuulutatud välja konkurssi ning hiigelsumma maksti ära ettemaksena.

Väikeaktsionäridel õnnestus enda poole meelitada Sorose juhitav Küprose konsortsium Mustcom, mille eestvõttel arutati tehingut eilsel direktorite nõupidamisel. Tulemuseks vaid mittemidagiütlev memorandum, milles lubati edaspidi arvestada väikeaktsionäride ja tütarfirmade huve.

Svjazinvestile kuuluvad Vene 7 regioonidevahelise sidekompanii ja rahvusliku kaugsideoperaatori Rostelekom aktsiate kontrollpaketid.

Sorose juhitav Küprose kompanii Mustcom omab Svjazinvestis 25% pluss 1 aktsiat, mõni kuu tagasi Venemaal viibides ütles Soros, et Svjazinvesti aktsiapaketi ostmine oli tema elu üks halvemaid tehinguid.

Hetkel kuum