29. august 2003 kell 10:29

Eesti Ühispank: Saku Õlletehase müük paraneb 2004. aastal tunduvalt

Eesti Ühispank ootab eile oma poolaasta tulemused avaldanud Saku Õlletehasele 2004. aastal käibekasvu.

Me ootame, et Saku Õlletehase 2003. aasta kogukäive langeb umbes 5%, kuid järgmine aastal on oodata korraliku paranemist, kirjutab pank oma analüüsis.

Üks faktor, mis toetab Saku 2004. aasta õlle müüki, on prognoositav liitumine Euroopa Liiduga.

Sellega seoses kasvavad õlle ekspordikvoodid märkimisväärselt. Kui praegu ulatub õlle ekspordilimiit inimese kohta 15 liitrini, siis peale liitumist kasvab see 110 liitrini, mis võib viia kiire õlleekspordini eelkõige Soome ja Rootsi turistide poolt.

Kõrged ekspordimahud järgmise aasta teisel poolaastal peaks tõstma Saku Õlletehase 2004. aasta kogumüüki kuni 10%.

Põhiliselt külma kevade tõttu langes Eesti suurima õlletootja esimese poolaasta käive 6,6%, tasemeni 220,7 mln krooni.

Hoolimata madalast käibest on Saku suutnud hoida oma tegevuskasumi marginaali tänu paranenud kuluefektiivsusele möödunud aasta samal tasemel, kirjutab Ühispank.

Tooraine ja kaupade kulu on langenud samakiiresti käibega, kuid personaalikulud on kahanenud teises kvartalis isegi käibest kiiremini.

Ettevõtte kulumiga korrigeeritud ärikasum (EBITDA) ulatus esimesel poolaastal 48 mln kroonini, langedes aastaga 0,4%. Poolaastaga langes puhaskasum 37%, tasemeni 16,4 mln krooni, kuid seda tänu peaasjalikult raamatupidamisreeglite muutusele, mille kohaselt arvestatakse dividendidelt makstud tulumaks kuluna samal perioodil, mil dividend maksti.

Eesti Ühispank tõdeb, et kokkuvõtlikult oli Saku teise kvartali majandustulemused mõjutatuna Eesti õlleturu mahtude langusest oodatult nõrgad.

Kuid tänu kuluefektiivsusele suutis ettevõtte isegi mõnevõrra oma marginaalne parandada.

Hoolimata loodetust ekspordimahtude kasvust pärast Euroopa Liiduga ühinemist tundub Saku aktsiahind teatud määral ülehinnatud. Seetõttu peaks aktsia edasine hinnatõus olema limiteeritud, kuid kõrge dividenditootluse valguses pole ka märkimisväärne aktsiahinna langus tõenäoline.

Saku Õlletehase aktsia maksis kell 12:30 Tallinna börsil 4,75 eurot (74,32 krooni), mida on 1,1% eilsest sulgemishinnast enam.

Hetkel kuum