Ülo Toomsalu • 29. august 2003 kell 6:02

PM: Võimuliit jätab õpetajad lubatud topeltpalgata

Headele õpetajatele topeltpalka lubanud valitsuskoalitsioon on riigieelarve projekti kirjutanud vaid kaheprotsendilise õpetajate palgatõusu.

Riigieelarve praeguses kavandis seisab riigilt kohalikele omavalitsustele minevate hariduskulude ehk õpetajate palgaraha lahtris 30 miljoni kroonine kasv. See on kõigest 2% suurune kasv võrreldes praeguse aastaga, samas kui haridus- ja teadusministeerium taotles 10% suurust palgatõusu ning Eesti Haridustöötajate Liit koguni 40% suurust lisa, kirjutab Postimees.

«Õpetajate palgakasv oli üks väheseid palgatõuse, mida koalitsioon toetas,» ütles rahandusministri nõunik Aivo Vaske. «Õpetajate palgatõus ei ole selle numbriga üksüheselt seotud, sest õpetajate arv väheneb ja lisaks maksavad kohalikud omavalitsused ka oma eelarvevahenditest õpetajatele palka juurde.»

Vaske tõdes samas, et 2protsendiline kasv ei ole siiski rahuldav ning rahandus- ja haridusministeerium otsivad võimalusi palga täiendavaks kasvuks.

Eesti Haridustöötajate Liit (EHL) sai kavandatava palgatõusu närususest teada kolmapäeval TALO ja valitsuse läbirääkimiste käigus. EHLi esimees Sven Rondik nimetas pakutavat numbrit absurdseks.

«Kaks protsenti on naerukoht, see on mõnitamine,» sõnas ta. «Hariduse prioriteetseks pidamise käigus on valitsus astunud «ilusaid» tegelikke samme.»

Hetkel kuum