Ülo Toomsalu • 4. september 2003 kell 6:01

EPL: Noormees pettis aastaid Eesti ajalehti väljamõeldud intervjuudega

Eesti ajalehtedes paljude maailmakuulsustega intervjuusid teinud Argo Riistan (21) tunnistas üles, et paljud tema usutlused on väljamõeldised.

Ajalehe Sirp toimetaja Valle-Sten Maiste hinge puges kahtlus, kui Argo Riistan tõi toimetusse intervjuu George Sorosiga. Intervjuu küll ilmus, aga enne lehe trükkiminekut sai Sirp vastuse Sorosi fondilt Eestis, milles öeldi, et noormees küll küsis intervjuud, kuid ei saanud seda, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Algusest peale oli kahtlane, et üks noormees maailmas nii olulistele isikutele ligi pääses,? ütles Sirbi peatoimetaja Mihkel Mutt.

Varem on Postimehes ja Eesti Ekspressis ilmunud Riistani sulest intervjuud Milan Kundera, Martin Amise, Alex Garlandi, Ian McEwani, Jean Baudrillard?i, Richard Rorty, Tom Stoppardi, Milos Formani ning teistega.

Riistan tunnistas Sirbile, et mõtles intervjuu ise välja.

Eesti Ekspressi Areeni toimetaja Barbi Pilvre sõnul tunnistas noormees, et osa intervjuusid on ta välja mõelnud. ?Tõenäoliselt on kõik tuntumad intervjuud väljamõeldised,? ütles Pilvre.

Eesti Ekspressis on noormehel aastate jooksul ilmunud üle 15 loo, millest nelja kohta ta tunnistas, et need on väljamõeldised.

Lähte ühisgümnaasiumi direktor Üllar Loks, kelle õpilane Riistan mõned aastad tagasi oli, ei osanud noormehest niisugust pettust oodata. ?Ta tegi koolis vaid seda, mis talle endale õige tundus ja meeldis, aga valskustega ta vahele ei jäänud,? ütles Loks.

Hetkel kuum