Ülo Toomsalu • 5. september 2003 kell 6:23

EPL: Tõnis Palts peab õpetajate suuremat palgatõusu reaalseks

Rahandusminister Tõnis Palts kinnitas eile, et järgmisel aastal suudab riik tagada õpetajatele vähemalt kuueprotsendilise palgatõusu.

Kuigi tuleva aasta riigieelarve projektis on õpetajate palgatõusuks ette nähtud ligikaudu 50 miljonit krooni, mis tähendaks kolmeprotsendilist palgatõusu, kinnitas Palts, et koostöös haridus- ja teadusminister Toivo Maimetsaga on valitsusel selge tahe tõsta järgmisel aastal õpetajate palka kümnendiku võrra, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Praegu võin kinnitada, et kuueprotsendiline palgatõus on minimaalne, mille valitsus õpetajatele tagab,? lausus Palts eile Valgas kohaliku Äriinfokeskuse korraldatud seminaril. ?Samas otsin praegu aktiivselt lahendusi, et tagada kümneprotsendiline palgatõus. Selle raha leidmine on keeruline, kuid mitte võimatu.?

Rahandusministri nõuniku Aivo Vaske sõnul on vajamineva raha leidmiseks kaalumisel mitu varianti. Ühe võimalusena on Eesti Päevalehe andmetel kaalutud raha leidmist üldhariduskoolide olukorda parandava 21. sajandi kooli programmi arvel.

Tõnis Palts lubas anda endast maksimumi, et õpetajate soovitud palgatõus ei toimuks haridusinvesteeringute arvel. ?Täna on paljud Eestimaa koolihooned keskmise eestlase koduga võrreldes nagu kasarmud, kuid arvestades, et laps veedab poole oma päevast koolis, siis me ei saa saata last kohta, kus tal on halb olla,? lausus ta.

Hetkel kuum