Ülo Toomsalu • 8. september 2003 kell 6:47

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Reedel kogunenud Eesti Loto nõukogu pani küsimärgi alla mitmed ettevõtte eelmise juhi Monika Salu otsused, kuigi seadusvastaseks neid pidada ei saa.

Läänemerel ja Soome lahel kasvab üha hoogustuva naftatransiidi tõttu õlireostuse oht, kuid erinevalt naaberriikidest ei pööra Eesti suurenevale reostusohule peaaegu mingit tähelepanu.

Suitsetajad nurisevad Eestis müüdavate Philip Morrise sigarettide ? Marlboro, L M-i ning Bondi kvaliteedi üle ning kahtlustavad, et firma müüb Eesti turul teadlikult kehvema kvaliteediga sigarette kui näiteks Soomes või USAs.

Jõelähtmel asuva europrügila alakoormatuse tõttu võidakse tulevikus hakata sinna prügi vedama ka Lääne- ja Kesk-Eestist.

Postimees:

Euroopa Liiduga liitudes väheneb Eesti telekanalites peamiselt USA ja Ladina-Ameerika riikide seriaalide, saadete või filmide hulk ning see tuleb asendada kas kodumaise või Euroopa tele- ja filmitoodanguga.

Kahe aasta pärast saab Eestis kaitseväepalka kaks korda rohkem ohvitsere, allohvitsere ja elukutselisi sõdureid, kui kaitseministeerium jääb kindlaks NATO peakorteris toetatud reformikavale võtta armee palgalehele veel ligi 2500 meest.

Failivahetussüsteemi Kazaa loomisega tuntuks saanud Eesti programmeerijad lõid maailmas ainulaadse läbi interneti telefonikõnede tegemise programmi, mis toimib pea igasuguse internetiühendusega.

Euroopa Liit ja USA on teineteisele vajalikud partnerid ning Eesti huvides on olla selles sidemes osaline, kinnitab intervjuus Postimehele eile Tallinnas ELi propageerinud Rootsi ekspeaminister Carl Bildt.

SL Õhtuleht:

«See vastab tõele, et Endel ostis lennuki,» kinnitab miljonär Endel Sifi äripartner Aadu Luukas. «Õigemini ostis lennuki tema firma.»Sifi firma Harmony Aviation OÜ ostis kolm aastat vana reaktiivlennuki Learjet 60 saja neljateistkümne miljoni krooni eest.

Hetkel kuum