Peeter Raidla • 17. september 2003 kell 9:17

Maksuamet on raskustes ümbrikupalga tõestamisega

Tallinna juriidiliste isikute maksuamet üritab juba pikemat aega tõestada ümbrikupalkade maksmist ASis Talrand.

Otsaga juba Tallinna halduskohtusse jõudnud vaidluses puudub aga tänaseni selgus. Maksuamet on korduvalt oma seisukohti muutnud ja vastavalt sellele ka erineva sisuga otsuseid produtseerinud.

Esimene maksuameti sellekohane ettekirjutus Talrandile tehti käesoleva aasta aprillis. Juulis tegi maksuamet uue otsuse, millega tühistati aprillikuu otsus. Kuid see oli sedavõrd segaselt sõnastatud, et isegi halduskohtu kohtunik Hurma Kiviloo tunnistas tänasel eelistungil oma jõuetust selle lahtimõtestamisel.

Ootamatult selgus, et 11. septembril oli maksuamet teinud järjekordse otsuse, mis tühistas juuli otsuse ja jättis justkui jõusse aprilli otsuse. Täna aga esitas maksuamet kohtule ja Talrandi esindajale arvult juba neljanda otsuse, mille kohaselt maksti ümbrikupalka vaid ühele inimesele. Kõik eelmised otsused peaksid sellega loogiliselt võttes olema õigustühised.

Pole välistatud, et kohtulahendini ses asjas ei jõutagi, sest maksuameti ja Talrandi seisukohad on teineteisele järjest lähemale nihkunud, mis annab lootust kohtuvälisele kokkuleppele.

Kogu asi sai aga alguse läinud aasta detsembris, mil maksuamet, tööinspektsioon ja majanduspolitsei tegid ühisreidi Tallinna Merekeskusesse, kus Talrand omanikuna müügipinda välja rendib.

Hetkel kuum