Ülo Toomsalu • 18. september 2003 kell 6:08

EPL: Ergma kutsub kõrvaltööga liialdavad saadikud korrale

Riigikogu esimees Ene Ergma kavatseb noomida neid Riigikogu liikmeid, kelle lisatöö hakkab varjutama põhitööd parlamendis.

?Kutsun Riigikogu esimehena need saadikud kindlasti korrale, kelle jaoks näiteks meelelahutus olulisemaks muutub,? ütles eile Londonis viibinud Ergma. Samas ei saa spiikri sõnul kõrvaltegevusi seadusega ära keelata.

Viimase kuu jooksul on avalikkuse tähelepanu all olnud telesaateid juhtivad Tarmo Leinatamm ja Hannes Võrno Res Publica, Raivo Järvi Reformierakonna ja Heimar Lenk Keskerakonna saadikurühmast, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ka Res Publica fraktsiooni esimees Taavi Veskimägi lubas kohe sekkuda, kui riigi juhtimine peaks mõne erakonna liikme jaoks kõrvaltegevuseks saama. ?Riigikogu liikmete põhitöö on üheselt parlamendis ja kõrvaltegevused vähendavad kahtlemata nende tõsiseltvõetavust poliitikutena,? rääkis Veskimägi. ?Raske on aga midagi seadusega lubatut keelata, kui ei nähta moraalseid dilemmasid.?

Reformierakondlasest Riigikogu aseesimehe Toomas Savi väitel peab Riigikogu liige maksimaalse panusega pühenduma parlamenditööle. ?Olen ka seisukohal, et Riigikogu liige ei tohiks samaaegselt olla valla- või linnavolikogu liige,? ütles kaheksa aastat spiikriametit pidanud Savi. ?Ennekõike peab ta olema aktiivne oma põhitöökohal.?

Samas lubaks Savi saadikutele muid tegevusalasid, kui neil on selleks jõudu ja põhitöö pole takistatud.

Hetkel kuum