Ülo Toomsalu • 18. september 2003 kell 6:23

Põhjarannik: Purjutamine võib võtta Kohtla-Järve meerilt koha

Üheksa Kohtla-Järve volikogu liiget esitasid eile umbusaldusavalduse linnapea Hants Hindile avalikes kohtades alkoholijoobes viibimise tõttu.

Umbusaldusavalduse volikogule üle andnud Voldemar Lehter ütles, et Hants Hint hakkas purjuspäi paljudele linnaelanikele silma augusti lõpus Kohtla-Järvel Virula väljakul toimunud laadal, kaevurite päeva pidustustel Toilas ning 1. septembril Järve gümnaasiumis toimunud uue kooliaasta avaaktusel. «Paljud linnaelanikud on nördinult küsinud, kas tõesti selline inimene sobib meie linna juhtima,» ütles Lehter.

Volikogu liige, Viru kaevanduse direktor Jüri Reiska ütles, et tema hinnangul oli Hint 31. augustil Toilas kaevurite päeval ilmselgelt tugevas joobes. «Linnapeal ei kõlba tulla purjus peaga avalikku kohta esinema. Aga tema käis joobnud olekus kaevureid õnnitlemas. Seda, mida kaevurid pärast seda sellisest linnapeast arvasid, ei hakka ma siinkohal parem ütlema,» sõnas Reiska.

Teine volikogu liige, Järve gümnaasiumi direktor Sirje Jõemaa ütles, et 1. septembril avaaktusele õpilaste ja nende vanemate ette esinema tulnud linnapeal olid alkoholilõhnad juures ning tema kõne oli üsna segasevõitu.

Hants Hint ütles eile Põhjarannikule, et tema vastu esitatud süüdistused on alusetud. «Loomulikult ei vasta need tõele. Leidku minu ametist kangutamiseks mingi normaalsem põhjus,» ütles Hint.

Hindi sõnul ei ole temal põhjust millegipärast piinlikkust tunda. «Ma ei ole küll ingel, aga ma pole ka jaanalind ja võin alati ausalt näkku vaadata,» kinnitas Hint.

Mitmed volikogu eestseisuse liikmed kinnitasid seevastu aga Põhjarannikule, et eestseisuse istungil eelmisel nädalal tunnistas Hint oma ebaväärikat käitumist purjuspäi ja lubas end parandada.

Hetkel kuum