Viktoria Korpan • 19. september 2003 kell 10:15

Parts rahuldab Paltsu tagasiastumispalve

Peaminister Juhan Parts ütles, et ta rahuldab rahandusministri tagasiastumispalve.

Peaminister Juhan Parts kohtus täna hommikul rahandusminister Tõnis Paltsuga. Kohtumisel andis rahandusminister peaministrile üle oma tagasiastumispalve, teatas valitsuse pressibüroo.

Peaminister Juhan Parts ütles, et ta rahuldab rahandusministri tagasiastumispalve.

?See on riigimehelik otsus. Tõnis Palts on olnud väga hea rahandusminister ja teinud head tööd, kuid ma mõistan tema sammu.?

Peaministri sõnul edastab ta president Arnold Rüütlile rahandusministri tagasiastumispalve ning teeb ühtlasi ettepaneku uue rahandusministri nimetamiseks pärast erakonna Res Publica vastavate siseprotseduuride läbimist. Peaminister Juhan Partsi kandidaat rahandusministri ametikohale on Taavi Veskimägi.

?Taavi Veskimägi tunneb riigi rahandust põhjalikult ning ta on üks Res Publica majandus- ja rahanduspoliitika ideolooge,? ütles Parts põhjendades Veskimägi kandidatuuri. Veskimägi on praegu Res Publica parlamendifraktsiooni esimees ja Riigikogu rahanduskomisjoni liige.

Vastavalt Res Publica valimiskorrale esitab erakonna poliitikanõukogu ministrikandidaadi eestseisusele, kes peab kandidaadi parlamendifraktsiooniga kooskõlastama ja otsustama kandidaadi kinnitamise, misjärel kinnitab ministrikandidaadi erakonna volikogu.

Hetkel kuum