17. oktoober 2003 kell 13:07

Börsiülevaade: Positiivsed välistegurid lennutasid Hansa aktsiat

Hansapank jätkas kolmandat järjestikust päeva kiire tõusuga, lisades korraliku käibe najal oma aktsiale 2,8% ning tõusis 21,80 euroni (341,10 kroonini).

Nädala viimase kolme päeva jõudis väärtpaber ligi 123 miljoni kroonise käibe juures kosuda 7,1%.

Suprema juhatuse liikme Sten Sumbergi sõnul on Hansapanga aktsia tõusu taga nii välisturgude positivism kui ka hiljutine Venemaa reitingu tõstmine.

Möödunud nädala lõpul tõstis rahvusvaheline reitinguagentuur Moody`s idanaabri välisvaluuta võlakirjade reitingut tasemele Baa3, mis klassifitseerub investeerimisjärgu reitinguks.

Teisipäeval avaldatud Hansapanga tulevikuvisiooni tutvustust, mille kohaselt peab Baltimaade juhtiv pank tõusma nelja aasta pärast Euroopas konkurentsivõimeliseks pangaks, Sumberg aktsia tõusu taga ei näe.

?Seda visiooni hinnatakse hästi, kuid see polnud ka üllatuslik,? arvas ta.Sumbergi arvates huvi Hansapanga aktsia vastu täna kulmineerus, mistõttu võib aktsia teha läbi väikse korrektsiooni.

Eile tulemused avaldanud Eesti Telekomi aktsia tõusis täna vähem kui poole miljoni kroonise käibe juures 1,6%, tasemeni 7,05 eurot (110,31 krooni).

Sumberg tõdes, et tugevapoolsed tulemused avaldanud Eesti Telekomi aktsia madal käive oli üllatuslik, kuid tõdes et enamus välisturgude muutusi kajastub vaid Hansapanga aktsia liikumises.

Hetkel kuum