Peeter Stamberg • 17. oktoober 2003 kell 9:25

Samsungi kasum kasvas kolmandas kvartalis üllatuslikult

Lõuna-Korea Samsungi Electronicsi kasum kolmandas kvartalis kasvas, sest paranes lame-ekraanide ja mälukiipide müük.

30. septembril lõppenud kvartaliga kasvas Samsungi puhaskasum 6%, 1,84 triljoni wonini (18,2 miljardit krooni), kirjutab Bloomberg. Aasta varem oli kasum 1,73 triljonit woni. Samsung ise on täpseid kasumiprognoose keeldunud andmast. Bloomberg Newsi poolt küsitletud 10 analüütikut ootasid kasumiks ligi 1,53 triljonit woni ehk arvestasid kasumi langusega.

Samsungi käive kasvas 15% rekordilise 11,26 triljoni wonini (111,5 miljardit krooni).

Samsungi kasumi paranemine ja maailma suurima pooljuhtide tootja Inteli enam kui kahekordistunud kvartalikasum annab märke sellest, et kolmeaastane langus pooljuhtide nõudluse järele on lõpu lähedal.

Maailma suurim mälukiipide ja vedelkristallekraanide tootja tõstis 2003. aasta investeerimisplaani, mis juba hetkel on suurem kui Intelil, et hoida domineerivat positsiooni nendel turgudel.

?Asjad tunduvad ettevõttel minevat aina paremini ja paremini,? ütles Lee Young Ho, kes töötab Kyobo Investment Trust Managementi kasuks. ?Agressiivsed investeeringud ja suuremad kasumid aitavad Samsungil hoida oma positsiooni, seda eelkõige mälukiipide osas.?

?Neljanda kvartali suhtes oleme me väga kindlad,? ütles Samsungi investorsuhete juht Chu Woo Sik telefoniintervjuus Bloombergile. ?Me ootame rekordiliste tulemuste avaldamist.?

Hetkel kuum