Peeter Stamberg • 20. oktoober 2003 kell 8:02

Investeerimispankadest teenis III kvartalis enim teenustasusid Merrill Lynch

USA investeerimispank Merrill Lynch tõusis kolmandas kvartalis teenustasude teenimise osas mööda nii J.P Morganist kui ka Citigroupist.

Merrill Lynch teenis kolmandas kvartalis aktsiate ja võlakirjade müügikorraldamise ning ülevõtmiste nõustamise eest teenustasusid 539 mln dollarit (7,27 mld krooni), vahendab uudisteagentuur Bloomberg Wall Streeti konsultatsioonifirma Freemani andmeid.

Maailma kapitalimahult suurimale väärtpaberifirmale järgnesid Goldman Sachs ja maailma suurim finantsinstitutsioon Citigroup, kes teenisid vastavalt 526 ja 525 mln dollari eest teenustasusid.

Merrill Lynchile oli see esimene kvartal kahe aasta jooksul, mil pank oli teenustasude teenimist arvestades esikohal.

52aastase Stanley O?Neali poolt juhitav pank on viimase kahe aasta jooksul kärpinud töökohti 18 100 võrra ja viimase kvartali kasum tõusis 50 protsendi võrra 1,04 mld dollarile (14 mld kroonile), mis oli paremuselt teine kvartal kompanii 89aastases ajaloos.

Ettevõtte edu kajastub ka aktsia hinna tõusus. Merrilli aktsia on viimase 12 kuuga tõusnud 52%, Goldman Sachsi aktsia on tõusnud sama ajaga 20% ja Citigroupi aktsia 35%.

Ka Merrilli suurimad aktsionärid (State Street Corp., Fidelity Management ja Baqrclays Bank ) on oma osalust teises kvartalis suurendanud. Merrilli suuromanikud on ka Morgan Stanley (maailma suuruselt teine väärtpaberifirma) suurimad osanikud, kuid Morgan Stanley aktsiad on nad samal perioodil müünud.

Merrilli aktsiaid on teises kvartalis ostnud ka konkurentide Citigroupi ja Morgan Stanley fondide üksused.

Hetkel kuum