Silva Männik • 20. oktoober 2003 kell 9:19

Ühiskondliku leppe memorandumiga liitus Eesti Naisliit

Ühiskondlikule leppe memorandumiga liitus Eesti Naisliit, kes osaleb ühtlasi ka tänasel leppe allkirjastamise tseremoonial, teatas Ühiskondliku Leppe SA.

Kokku on memorandumil nüüdseks 48 osapoolt. Praegune Eesti Naisliit tegutseb aastast 1989. Peamisteks tegevusvaldkondadeks on heategevusliikumise arendamine, lastekodudest laste elluaitamine, kultuur, koolitused, 'Aasta isa' ja 'Aasta ema' konkursi korraldamine.

Mittetulundusühingute ja sihtasutuste liidu liikmetest on oma toetust leppele avaldanud Eesti Külade ja Väikelinnade Liikumine Kodukant, Lastekaitse Liit, Üliõpilaskondade Liit jt Kokku ühendab lepe läbi liitunud osapoolte vähemalt 700 000 ? 800 000 inimest üle Eesti.

Ühiskondliku leppe pidulik allkirjastamine toimub täna kell 14 Rahvusooper Estonia hoones. Lepe keskendub eelkõige lastele ja haridusele. Eesti keskseks arengueesmärgiks seatakse vähemalt kahekordne elatustaseme tõus koos sotsiaalse ebavõrdsuse vähenemisega aastaks 2015.

Ühiskondliku Leppe SA asutati tänavu aprillis. Sihtasutuse tegevuse eesmärgiks on korraldada ühiskondliku kokkuleppe sõlmimine ning sellele eelnev nii avalikkusele kui ekspertidele toetuv avalik arutelu.

Hetkel kuum