Ülo Toomsalu • 24. oktoober 2003 kell 6:48

PM: Tallinn nõustus Muuga Maardult endale võtma

Tallinn toetab üle 3000 elanikuga Muuga toomist Maardu alt pealinna koosseisu ja algatab suure tõenäosusega veel tänavu linnadevahelise piirimuudatuse.

Tallinna abilinnapea Toomas Vitsut ütles eile Postimehele, et linnavalitsus on andnud põhimõttelise heakskiidu Muuga elanike taotlusele võtta nende elamispiirkond Pirita linnaosa koosseisu. Ta lisas, et lähiajal võtab linnavalitsus vastu ka ametliku seisukoha ning saadab selle seejärel volikokku.

Vastavalt Eesti territooriumi haldusjaotuse seadusele saavad omavalitsustevaheliste piiride muutmist algatada kas vastavate omavalitsuste volikogud või vabariigi valitsus.

Kui Tallinna volikogu piiride muutmise algatamise vastu võtab ja vastava ettepaneku Maardu linna volikogule saadab, on viimastel aega üks kuu ettepaneku osas seisukoht võtta.

Vitsut ütles, et Tallinn on igal juhul huvitatud Muuga elanike saamisest oma registrisse. «Maksumaksjad on Tallinna alati oodatud ning Muuga elanike puhul on tegemist maksujõuliste inimestega,» lisas ta.

Abilinnapea märkis, et Muuga on niikuinii enam seotud Tallinnaga, sest suur osa sealsetest elanikest käib pealinnas tööl ning ka nende lapsed käivad Tallinna koolides ja lasteaedades.

Muugalased on Maardu alt Tallinna minemiseks piirkonna elanike käest korjanud juba üle 3000 allkirja ning Piritaga liitumisel näevad nad võimalust nii bussiühenduse parandamiseks pealinnaga kui ka kanalisatsiooni ja tänavavalgustuse saamist piirkonda.

Hetkel kuum