26. oktoober 2003 kell 22:00

Pärnu korterid lähevad kiiresti kaubaks

Hinnatõus on Pärnus põhjendatav korterituru suhtelise piiratuse ja jätkuva soodsa eluasemelaenu kättesaadavusega.

Kõige aktiivsem on korteriturg Mai elamurajoonis, mis on Pärnu suurim korralikult funktsioneeriva infrastruktuuriga korterelamute piirkond. Kõige rohkem on tõusnud 2toaliste korterite hinnad, mis praeguseks on saavutanud taseme üle 6000 kr/m².

Üleüldine hinnatõus on viinud ka vähemhinnatud Ülejõe ja Riia maantee piirkonna nn hru?t?ovkades korterite ruutmeetrihinnad 5000 kroonini. Kallinenud on ka 1- ja 3toaliste korterite hinnad, kuid 2toalistega võrreldes siiski oluliselt vähem.

Vanemate korterite pakkumise vähesus on viinud olukorrani, kus ostjad ei pööra nii suurt tähelepanu elamu seisukorrale ja kavandatavale remondile, kui korteri püsikuludele jt selle haldamise ja ülalpidamisega kaasnevatele teguritele. Korterite keskmine müügiperiood on langenud alla kahe kuu.

Pärnu lähiümbruses asuvate linnade ja alevike korteriturul on toimunud samuti arvestatav hinnatõus ? Paikusel, Sindis ja Audrus asuvate korterite hinnad on tõusnud umbes 5?10%.

Käesoleval aastal on valminud ja valmimas mitmeid korterelamute arendusprojekte. Enamik neist asub kesklinna piirkonnas ja rannarajoonis. Kuna uute korterite hinnaskaala jääb vahemikku 11 000?17 000 kr/m², moodustavad enamiku ostjaskonnast tallinlased ja välismaalased.

Erandina müüdi 2001.?2002. aastal aadressil Mai 74 valminud korterelamu korteritest (7000?10 000 kr/m²) umbes 50% pärnakatele. Käesoleval aastal valmivate korterite soetamine on kohalikule elanikkonnale selgelt üle jõu käiv. Jätkuva majanduskasvu tingimustes on siiski tõenäoline, et enamik käimasolevatest arendusprojektidest realiseeritakse edukalt.

Hetkel kuum