Ülo Toomsalu • 27. oktoober 2003 kell 5:59

EPL: Lõuna-Eesti korterite hinnad ronivad lakke

Lõuna-Eesti korterite hinnad on kevadega võrreldes tunduvalt tõusnud.

Eksperdid peavad põhjuseks korralike eluruumide vähesust ja ostjate hirmu euroliiduga kaasneva järsu hinnatõusu ees, kirjutab Eesti päevaleht.

Suurim hinnatõus korteriturul on aset leidnud Põlvas. Möödunud kevadel võis Põlvas osta keskmises korras kolmetoalise korteri 70 000 krooniga, nüüd tuleb aga kohalike maaklerite kinnitusel samaväärse elamispinna eest välja käia rohkem kui 100 000 krooni. Hea asukoha ja korraliku remondiga kortereid on seal müüdud juba ka 200 000 krooni eest, mis mullu tundunuks utoopilise hinnana.

?Põlvas kortereid peaaegu müügis pole, mistõttu kõik, mis müüki tuleb, ostetakse hinnale vaatamata ära,? ütles Põlva kinnisvarafirma Eramu Kinnisvara juhataja Arno Simpson.

Suurenenud nõudluse taga on Simpsoni hinnangul nii inimeste paranenud elujärg kui ka hirm Euroopa Liiduga kaasneva hinnatõusu ees kinnisvaraturul. Põlvasse korteri üürimine on samuti keeruline.

Ka Võrus on korterite hinnad kasvanud. ?Praegu pole mul ühtegi korterit müügis, samas ostuhuvilisi on,? nentis Võru kinnisvarabüroo Pächter Kinnisvara juhataja Helin Pächter.

Kevadel maksis Võrus keskmises korras korteri ruutmeeter 2000 krooni, nüüd on see Pächteri sõnul kasvanud juba 2500?3000 kroonini. Möödunud sügisega võrreldes on hind tõusnud aga kolm korda.

Lõuna-Eesti maakonnakeskustest väikseim hinnatõus on Valgas, kus korterid on kallinenud keskmiselt 15 protsendi võrra. Praegu küünivad Valgas heas piirkonnas asuvate kolmetoaliste korterite hinnad 70 000 kroonini.

Hetkel kuum