ÄP fototoimetus • 27. oktoober 2003 kell 22:00

PMi positsioon on hea

Äripäeva hinnangul peituvad Postimehes toimunud kaadrimuudatuste põhjused lehe majandusseisus. Milline on Postimehe positsioon ajalehtede turul?

Minu meelest on Postimehel väga hea seis. Näiteks tänane (27. oktoober ? toim.) tiraa? on 3000 võrra suurem kui aasta tagasi 44. ärinädalal. Levi on neil tasemel. Sama puudutab reklaamiturgu. Nad on olnud sellel aastal pidevalt turuliidrid ja teevad väga häid tulemusi. Minu hinnangul ei ole peatoimetaja vahetuse põhjused majanduslikud. Postimehel on praegu majanduslikult hea aeg.

Kui suure kasumiga lõpetab Postimees käesoleva aasta?

Mis puutub kasumi tootmisse, siis see on olnud Postimehe probleem. Selles pole kahtlust. Nad peaksid turul esikohal oleva päevalehena tooma rohkem kasumit, kui nad praegu toovad. Ma arvan, et Postimees teeb sellel aastal 5?7 miljonit krooni kasumit. Minu hinnangul on Postimehe probleemiks suured ülekulud.

Kui suurt kahjumit Te prognoosite Päevalehele?

Päevalehel peaks tulema sellel aastal kahjum suurusjärgus 4 miljonit krooni.

Kui peatoimetaja vahetamise põhjuseks polnud Postimehe äriseis, kas siis on põhjuseks lehe sisu?

Noh eks see ole kõik kokku. Ilmselt oli ikkagi nii, et omanikud polnud tulemusega rahul. Lõppkokkuvõttes võiks kasum tõesti suurem olla, reklaamitulem võiks parem olla, Tallinna levik võiks parem olla. Kohti, mille üle mõtiskleda, on küll. Võib-olla on peatoimetaja vahetus ennetavaks sammuks, sest Päevaleht ei ole kaotanud oma positsioone, nii nagu arvati. Päevaleht on oma positsiooni väga vapralt säilitanud.

Kui lihtne on uuel peatoimetajal Tarmu Tammerkil oma ideid realiseerida ning Postimehes midagi muuta?

Mina imedesse ei usu.

Mida Te sellega öelda tahate?

Tammerk on teoreetiliselt kindlasti kõva tegija. Peatoimetaja pole ta aga ammu olnud ja suure lehe peatoimetaja pole ta kunagi olnud.

Postimehe A ja O on nõukogu esimees Mart Kadastik. Kas Tammerki asumisel peatoimetaja kohale võib Mart Kadastiku roll muutuda?

Kordan veel kord, imesid ei juhtu.

Autor: ÄP

Hetkel kuum