29. oktoober 2003 kell 12:50

Ettevõtlusamet korraldab homme tööstusklastrite seminari

Homme toimub Tallinnas omavalitsuste, teadusasutuste ja tööstusettevõtete koostöövõrgustike ehk tööstusklastrite seminar, teatas ettevõtlusamet.

Tallinna ettevõtlusameti juhataja Kairi Teniste sõnul tuleb senisest aktiivsemalt arendada ettevõtete omavahelist koostööd ning tõestada seeläbi, et ettevõtted saavad võrgustikesse koondudes kasu.

'Peame oluliseks koostöö süvendamist lisaks ettevõtetele ka haridus- ja teadusasutuste, tugistruktuuride ja riiklike institutsioonide vahel,' märkis Teniste. Tema sõnul tagavad firmadest, teadusasutustest, rahastajatest, ettevõtlusinkubaatoritest, äriteenuste ja kommunikatsiooni võrgustikest koosnevad struktuurid ettevõtlusele elujõu ning annavad piirkonnas konkurentsieelise.

Tallinna klastriseminaril räägitakse regionaalsest klastrist, mis kiirendab majandusarengut ja innovatiivsust ning annab läbilöögivõimet IT-valdkonnas. Seminar esitleb näiteid tööstusklastri tekkimisest praktikas ning tutvustab Tallinna ettevõtlusameti klastriarenguprojekte Innoclus ja Innomet.

Klastriseminaril esinevad Eesti Talleks, MicroLink, Harju Elekter ja AS Tarkon. Juttu tuleb tehnoloogiapargist, ettevõtlusinkubaatoritest, erialaliitudest ning kõrgkoolidest. Üritus korraldatakse Phare 'Cross-border Co-operation SPF'-programmist ja Taani Välisministeeriumi FEU programmist.

Hetkel kuum