Ülo Toomsalu • 29. oktoober 2003 kell 6:11

PM: teine sammas kerkib neljal inimesel viiest

Eilseks oli teise samba pensionifondi valinud ligi 334 000 inimest, mis tähendab, et liitumisotsus on veel tegemata vaid viiendikul võimalikest liitujatest.

Nendel, kes soovivad alustada teise pensionisambasse raha kogumist juba tuleval aastal, on jäänud aega fondi valida veel kolm päeva. Tänavu on viimane võimalus pensionifondi valida neil, kes on sündinud 1957.-1961. aastal, kirjutab Postimees.

Suurejooneline pensionireform saab fondijuhtide hinnangul tänavu läbi.

Edaspidi on võimalik oma fondivalikut muuta, kuid uute liitujate osa jääb tagasihoidlikuks, ehkki tulevikus lisandub igal aastal suur hulk kohustuslikke liitujaid.

Tänavu sügiseks kogunenud 334 000 liitunut on tulnud suure üllatusena isegi pensionireformi ühele loojale, Riigikogu liikmele Eiki Nestorile.

«Oma esialgsetes arvutustes leidsime, et 250 000 liitujat oleks väga hea number,» rääkis Nestor. «Paistab, et juba sellel aastal tuleb liitujaid üle 100 000 rohkem kui ka kõige optimistlikemais prognoosides loodeti.»

Ühest küljest on hea, et inimesed oma vanaduspõlve eest üha enam hoolt kannavad, teisest küljest muudab see Nestori hinnangul aga pingeliseks riigieelarve, sest riik lisab igale fondi makstud kroonile omalt poolt kaks krooni.

Hetkel kuum