Kuldar Kullasepp • 29. oktoober 2003 kell 22:00

Uus Sony Ericsson seob pihuarvuti mobiiltelefoniga

Sony Ericsson P900 on järjeks maailmas suurt populaarsust võitnud P800-le. Uus mudel on märkimisväärselt nägusam ning sisaldab palju uuendusi. Seega võib eeldada, et ka P900 ootab müügiedu.

P900 on kallima klassi telefon, mis täidab väga edukalt ka pihuarvuti funktsioone. Suur puutetundlik ekraan näitab nüüd 65 536 värvi senise 4096 asemel. Tänu sellele on pilt märgatavalt selgem.

Ka mõõtudelt on telefoni ja pihuarvuti hübriid mõnevõrra väiksem kui eelkäija.

Samuti on olemas juba kohustuslikuks muutuv digitaalne sisseehitatud fotokaamera, millega on nüüd võimalik ka videot salvestada.

Video salvestamiseks kasutatakse MPEG4 tehnoloogiat, mis ühe minuti video salvestamiseks telefoni mällu kasutab ühe megabaidi mälu mahtu. Video võib paigutada näiteks MMS-sõnumitesse.

Võrreldes P800ga on muutunud ka klahvistiku tööpõhimõte. Kui P800 nuppe vajutada, siis need omakorda vajutavad puutetundlikku ekraani. Sony Ericsson P900 aga kasutab praktilisemat, elektroonilist süsteemi. Tänu sellele on klahvistik ka väiksem ning nägusam.

Märkimisväärne uuendus on aga uute programmide laadimise võimalus. Nüüd saab seda teha otse interneti kaudu, seejuures ei pea kasutama arvutit ega muid seadmeid. Sony Ericssoni ametlikult lehelt ( www.sonyericsson.com ) on võimalik soetada mitmeid uusi programme ning neid telefonis kasutada.

Internetilehekülgede vaatamiseks veebist saab kasutada Opera lehitsejat, mis toetab HTML-, WAP- ning cHTML-lehekülgi.

Leheküljed surutakse kokku ning nii ei teki vajadust horisontaalseks kerimiseks.

Kuigi tegemist on ilmselgelt ärikliendile suunatud telefoniga, ei pääse ka Sony Ericsson P900 päris ilma meelelahtusvõimalusteta.

Nii tuleb mobiiltelefoniga kaasa näiteks populaarne arvutimäng V-Rally 1. Tänu 3D-le ehk kolmemõõtmelisele graafikale, stereohelile ning polüfoonilistele helinatele on mängukogemus väga saranene konsoolimängudele.

Mängides kasutatakse mobiiltelefoni ja pihuarvuti hübriidi horisontaalasendis, nii mahutab ekraan palju rohkem informatsiooni.

Eestis peaks Sony Ericssoni mobiiltelefon müügile jõudma selle aasta lõpus või uue alguses.

Hinnaklassilt on tegemist kalli telefoniga.

Hetkel kuum