Heidi Vihma • 30. oktoober 2003 kell 22:00

Kadunud aegu meenutamas

Aitab peenutsemisest, otsustasime, ja läksime Eesti Maja restorani sealiha ja hapukapsast sööma.

Eelroogade valikul jätsime kahetsustundega kõrvale nii hernestega keele kui ka rosolje ja valisime külmad seapraelõigud sinepikastmega. Koos praelõikudega saabus ka hõllandus ? tulid meelde kaunid kuue-seitsmekümnendate aastate perepeod, kui taldrikud olid väikesed, aga toidukuhjad suured. Ja veel meenusid jõulupühade hommikud, kui sahvrisse tõstetud eelmise õhtu praejääke kallerdise seest näppudega õngitsemas sai käidud. Seekord sõime külmi lihalõike kombekalt noa ja kahvliga, aga maitse oli peaaegu sama hea.

Sealihaga ka jätkasime: Memme karbonaad ja mulgikapsad. Karbonaadi juurde kuulusid muidugi ka hapukapsas ja ahjukartulid. Klassikast pole midagi pikalt rääkida, see on ja jääb. Memme karbonaad oli selline, nagu pidigi olema, ehk natuke veel suurem ja mahlakam, kui oskasime oodata. Mulgikapsaid tellides olin tegelikult skeptiline ja tahtsin Eesti Maja hea kuulsusega kööki kontrollida. Nimelt olen veendunud, et minu enda, vanaemalt päritud õpetuse järgi tehtud kapsad on parimad ja keegi nendega naljalt konkureerida ei suuda. Aga pean tunnistama ? siinsed ei olnud kehvemad. Õieti oli neil üks nüanss juures, mida ma ka ise järgmisel korral lisaksin, kui ma ainult teaksin, mis sellise väikese lisamaitse kapsastele andis.

Ja me jaksasime veel ka magustoitu tahta: valisime Unistuste maiusroa ja Marja magusa. Marja magusa nime all olid põldmarjad jäätisega, Unistuste maiusroog koosnes praetud riivleivast, vahukoorest, kompotipuuviljast ja veel millestki. Igatahes saime lauakaaslasega meelde tuletada, millisel kujul meie emad ja tädid samalaadset maiust kunagi valmistanud on.

Menüüs oli lisaks marurahvuslikele toitudele midagi ka kergema köögi eelistajatele. Nii ei puudu siin taimetoidud, nagu köögivili taignas ja riisi-köögivilja kotletid, on nii lõhet, koha kui ka kana. Kuna eestlase lemmikroog olevat teine eestlane, siis on ka see menüüsse võetud. Meil küll ei jätkunud söakust seda proovida, jäi teiseks korraks.

Hetkel kuum