Gea Velthut-Sokka • 30. oktoober 2003 kell 15:15

Keskerakond umbusaldab sotsiaalkomisjoni esimeest

Keskerakonna fraktsioon volikogus algatas 32 saadiku nimel umbusalduse sotsiaalkomisjoni esimehe, Res Publica liikme Toomas Tautsi vastu.

Tautsile heidab Keskerakond ette destruktiivset tööd komisjoni esimehena, mille tulemusel ei ole sotsiaalkomisjoni töö tema juhtimisel enam võimalik, kirjutas Eesti Päevaleht Online.

?Olles aprilli lõpus valitud komisjoni esimeheks ei ole ta poole aastaga suutnud tagada komisjoni efektiivset tegutsemist,' ütles Keskfraktsiooni liige Heimar Lenk. 'Esimehel ei ole autoriteeti isegi oma erakonnakaaslaste hulgas, kes alatasa puuduvad komisjoni koosolekutelt, mille tulemusena on pidevalt probleeme komisjoni kvoorumiga. Nii näiteks 6. augustil toimunud komisjoni koosolekult puudus kuuest Res Publica liikmest viis, mistõttu komisjon ei olnud otsustusvõimeline.'

Res Publica Tallinna linnavolikogu fraktsioon saatis pressiteate, mis väljendas oma nördimust Keskerakonna fraktsiooni katse kohta lammutada linnavolikogu üht tegusamat komisjoni.

Tautsi umbusaldamine tõusis päevakorda peale seda kui Akadeemia tee ühiselamu elanike abipalvest tulenevalt kutsus Tauts kokku komisjoni erakorralise koosoleku. Sotsiaalkomisjoni aktiivse sekkumise tulemusena eraldas linnavalitsus Akadeemia tee elanikele uued eluruumid Põhja-Tallinnas, seisab pressiteates.

Res Publica fraktsiooni esimehe sõnul on komisjoni esimehe umbusaldamine poliitiline kättemaks. 'Sotsiaalkomisjon on seni tegutsenud väga aktiivselt ja suutnud ka mitmeid olulisi probleeme tõstatada ja lahendada. Ühiselamu elanike probleemi lahendamisega astus komisjon tõenäoliselt linnavalitsusele kanna peale, näidates, et probleem on kiiresti lahendatav. Ilmselgelt on selle umbusalduse puhul tegu poliitilise aktsiooniga,' lisas Reede.

Akadeemia tee 46 elanikud pöördusid Sotsiaalkomisjoni poole kirjaga, milles teatasid kahe inimese traagilisest surmast ühiselamus. Tuginedes majaelanike kirjale kutsuti operatiivselt kokku sotsiaalkomisjoni erakorraline istung, kus pidi jätkuma augustis alustatud arutelu 'mustamäe probleemi' lahenduseks Linnavalitsus alustas elanike evakueerimist Akadeemia tee ühiselamust just peale erakorralise istungi kokkukutsumist.

Hetkel kuum