Ülo Toomsalu • 31. oktoober 2003 kell 6:11

PM: Kriminaalsüüdistus viiks politseijuht Antropovi ametist

Politseiameti peadirektor Robert Antropov peab kuni kaks kuud tundma oma pea kohal rippumas kriminaalsüüdistuse mõõka, mille langemine tema karjääri lõpetaks.

Siseminister Margus Leivo oli eile veelgi konkreetsem ja leidis, et politseijuht peab ameti maha panema juba kohe pärast seda, kui kaitsepolitsei tunnistab ta ametlikult kahtlustatavaks vilkurite ebaseaduslikus kasutamises Hummeri maasturil, mis ei ole alarmsõiduk, kirjutab Postimees.

«Kui ta on kahtlusalune kuriteos, siis ma ei pea võimalikuks tema jätkamist, praegu mul sellist formulatsiooni aga pole,» lausus Leivo pärast seda, kui riigiprokuratuur teatas, et algatas Antropovi tegevuse uurimiseks kriminaalasja, sest leidis Hummeri-skandaali kohta meedias avaldatust küllalt kuriteole viitavaid tunnuseid.

Peaminister Juhan Parts võttis aga eile otsustamiseks aja maha, kui Postimees palus vastust, kas ta peab õigeks Antropovi jätkamist politseijuhina olukorras, kus Eesti esipolitseinik on sattunud kriminaaluurimise alla.

«Hea küsimus! Jään praegu vastuse võlgu, sest pean selles osas kõigepealt rääkima siseministriga ning tutvuma asjaoludega,» ütles peaminister.

Antropov, kes ei soovinud oma ametisjätkamist kommenteerida, on keeldunud seni avalikustamast, kes olid need nii olulised isikud ja mis oli neis kohtumistes sedavõrd edasilükkamatut, et ta käskis Saaremaa-visiidi ajal oma autojuhil kahel korral panna Hummeri katusele sinised vilkurid ja gaasipedaal põhja vajutada.

Nii on keeldunud Antropov avaldamast sedagi, kes olid peale tema ja autojuhi punases Hummeris, kui ta kihutas vilkurite all 16. oktoobri õhtul «olulisele töökohtumisele» Tallinnast Kuressaarde.

Küll aga väitis üks politseijuhiga sel õhtul Saaremaa praamil olnud inimene Postimehele, et rõõmsas tujus politseijuhti saatsid praamil naine ja kaks teismeliseeas last - poeg ja tütar.

Hetkel kuum