Anne Oja • 3. november 2003 kell 22:00

Neste pani tanklatesse traadita interneti

Kõigis äsja internetiseeritud 29 Neste A24 automaattanklates tuleb võrku pääsuks lunastada kas päevapilet või paroolikaart. Päevapilet internetti maksab 22 krooni, millele lisandub telefoniarve. Tankla kioskist soetatud paroolikaart võimaldab kas 25 krooni eest kolada internetis ühe tunni või 90 krooni eest viibida seal terve ööpäeva.

Elion Ettevõtted ASi juhatuse liikme Ahto Orava kinnitusel väärtustavad inimesed igapäevases äritegevuses ning vaba aja sisustamisel üha enam liikumisvabadust. ?Kümne aastaga on mobiiltelefonist saanud meie lahutamatu kaaslane, kuid täna vajame lisaks kõnesidele igal pool ka internetiühendust,? lausus Orav.

Neste Eesti peadirektor Indrek Kaju ütles, et Neste otsus pakkuda traadita internetti ei tulenenud soovist Statoilile konkurentsivõitluses ära teha. ?Ma ei ületähtsustaks seda,? ütles Kaju.

Kuna Neste avalikustas traadita veebiteenuse alles esmaspäeva hommikul, siis on natuke vara statistikat ja prognoose teha, märkis Kaju eile.

Kaju sõnul on traadita internet bensiinijaamale vaid lisateenus, mille olulisus selgub alles lähiaastatel. ?Internetiteenus on siiski telekommunikatsioonifirmade äri, kes peaksid oskama meist paremini prognoosida,? lisas Kaju, kelle sõnul jääb bensiinijaam siiski eelkõige kütuse tankimise kohaks, pikemaks veebis surfamiseks tuleb otsida endale bensiinijaamast ning autost mugavam koht.

Statoil tutvustas WiFit aga juba juuli keskel, mil teatas tasuta traadita internetist 11 tanklas. Praegu saab Tele2 vahendusel tasuta WiFit kasutada 30 Statoili tanklas, erinevalt Neste tanklates kasutatavast on see tasuta.

Statoil Eesti turundusjuht Hede-Kerstin Luik ei osanud öelda, kui palju inimesi käib Statoili tanklatest internetis. Tele2s on registreeritud umbes 1000 WiFi kasutajat, kellest päevasel ajal on korraga internetis kuni kuus inimest.

Hetkel kuum