Ülo Toomsalu • 3. november 2003 kell 7:33

PM: Res Publica ihkab lõpetada Riigikogu autoliisimised

Res Publica saadikurühm kavatseb täna teha ettepaneku muuta kulude hüvitamise korda nii, et poleks enam võimalik liisida kuluhüvitiste arvel sõiduautosid.

«Meie eesmärk on arusaadav ja läbipaistev kuluhüvitiste kord, mille puhul ei tekiks avalikkusel kahtlust, et kõik kulud, mis hüvitatakse, on seotud tööga,» ütles Res Publica saadikurühma juht Siim Kiisler eile Postimehele.

Res Publica fraktsiooni algatusele eelnes möödunud nädalal saadikute üksmeelne loobumine isiklike autode liisimisest rahva raha eest.

Autoliisingutest loobumist nõudis saadikutelt Res Publica esimees, peaminister Juhan Parts saadikurühmale saadetud kirjas.

Ent Res Publica ei kavatse Riigikogu juhatuselt täna nõuda ainuüksi autoliisingute lõpetamist, vaid tahab karmilt käsile võtta kõik kuluhüvitised.

«Me arutame kuluhüvitisi laiemalt,» lubas Kiisler. «Me kaalume kõiki kululiike, kuid lisaks autohüvitistele tahame kindlasti arutuse alla võtta ka restoraniarvete tasumise maksumaksja taskust.»

Riigikogu fraktsioonid arutavad sel nädalal, kas ühineda Res Publica algatusega ja loobuda autode liisimisest saadikute esindustasu eest.

Keskerakonna infojuht Evelyn Sepp ütles kolmapäeval BNSile, et Riigikogu Keskerakonna fraktsioon arutab kuluhüvitiste teemat laiemalt järgmisel nädalal. Fraktsiooni koosolekud on esmaspäeval ja kolmapäeval.

Reformierakonna pressiesindaja Peep Lillemägi ütles kolmapäeval BNSile, et Reformierakonna fraktsioon ei ole autohüvitiste teemat otseselt arutanud.

«Riigikogu on otsustanud, et saadikutele kompenseeritakse tööga seotud kulutused. Kuni see kord kehtib, pole põhjust seda arutada,» sõnas Lillemägi.

Hetkel kuum