Ülo Toomsalu • 4. november 2003 kell 5:56

EPL: Söder Airlines alustab Tampere-Tallinna lende

Möödunud aastal Soome ärimeeste loodud lennufirma Söder Airlines alustab novembri lõpus või detsembri alguses regulaarlende Tampere ja Tallinna vahel.

Söder Airlines hakkab Tallinna ja Tampere vahet lendama viiel päeval nädalas, kokku kümme korda edasi-tagasi, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Tallinna lennujaamaga on meil leping sõlmitud, Soome poolel on veel mõningaid takistusi,? ütles Söder Airlinesi tegevjuht Tommi Söder. ?Lendudega soovime algust teha novembri lõpus või detsembri alguses, kindlasti ei viivita me kauem kui selle aasta lõpuni.?

Kui Soomes hakkab Tampere-Tallinna edasi-tagasisõit tavaklassis maksma ligi 2830 krooni ning äriklassis 5740 krooni, hakkab firma Tallinnas müüma pileteid 30 protsenti soodsamalt ? tavaklassis umbes 2000 krooni ning äriklassis 4000 krooni. Kuni 16aastastele maksab edasi-tagasi ots Soomes 1400?2000 krooni, Eestis kolmandiku võrra vähem.

Söderi sõnul soovitakse juba esimese kuu lõpuks teenindada ligi 600 reisijat.

Söder Airlines teeb Soome siselende Tampere, Oulu, Kittilä, Ivalo ja Turku vahel. Tallinn on firma jaoks esimene sihtkoht Soomest väljas.

Lend Tallinnast Tamperesse kestab 45 minutit. Vaatamata sellele serveeritakse Söderi sõnul lennuki pardal sooja toitu, pakutakse kuumi jooke ja alkoholi.

Hetkel kuum