Ülo Toomsalu • 4. november 2003 kell 5:52

EPL: Villu Reiljan sekkub Looduse Fondi projektide rahastamisse

Keskkonnaministeerium soovitab jätta minister Villu Reiljani heakskiidul rahata Eestimaa Looduse Fondi, kes on ametnike otsuseid korduvalt kohtus vaidlustanud.

Ministeerium soovitab Keskkonnainvesteeringute Keskusel (KIK) mitte rahastada seitset Eestimaa Looduse Fondi (ELF) projekti, mis said KIKi ekspertidelt kõrge hinnangu. Samuti soovitab ministeerium jätta rahata kaks Rohelise Liikumise (ERL) projekti. Ka ERL on ministeeriumiga kohut käinud, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Töörühmad andsid meie ja Rohelise Liikumise projektidele, millele ministeerium soovib raha mitte anda, üle 20 punkti 30 võimalikust. Rahastada soovitati projekte, mis kogusid üle 19 punkti,? ütles ELFi tegevjuht Toomas Trapido. ?Nüüd tahab Reiljan, et nende asemel rahastataks projekte, mis said veidi üle 11 punkti.?

Trapido sõnul võib ministeeriumi vastumeelsust ELFi ja ERLi toetamise suhtes põhjendada nende ühenduste aktiivsusega. ?Nii meil kui ka rohelisel liikumisel on olnud mitmeid protsesse keskkonnaministeeriumi vastu, kes pole oma tööd hästi teinud,? ütles ta.

Nii vaidlustas ELF tänavu KIKi nõukogu otsuse anda raha Luua metsanduskoolile harvesteri ostmiseks. ELFi juristid leidsid, et puuderaiumise õpetamise toetamine ei aita kuidagi keskkonda kaitsta.

Keskkonnaminister Villu Reiljani sõnul tuli ettepanek KIKile soovituste jagamiseks ministeeriumi juhtkonnalt ja viidi ellu tema heakskiidul. Seda, miks soovitab ministeerium ELFi ja ERLi projektidele raha mitte anda, Reiljan ei selgitanud. ?Ei kommenteeriks ühtegi konkreetset projekti, lõpliku otsuse teeb KIKi nõukogu,? ütles ta.

Hetkel kuum