4. november 2003 kell 7:28

Ford: edaspidine kasv tuleb arenevatelt turgudelt

Lõviosa motosõidukite müügi kasvust tuleb tõenäoliselt nn arenevatelt turgudelt, Aasiast ja Lõuna-Ameerikast, ennustab Ford Motor Co.

Maailma suuruselt teise autotootja peastrateeg Ellen Hughes-Cromwicki eile avaldatud ennustus näitab, et autotootjad ei näe suurt kasvu ei USAs ega Euroopas, kirjutab majandusleht Financial Times. ?Kui palju lisakasvu tuleb USAst ja Euroopast? Me võime liikuda piki voolu ning genereerida head tulu kasvu ühe elaniku kohta nendes regioonides, aga olulist mahtude kasvu me tõenäoliselt seal ei näe,? lausus ta ajalehele pärast Detroidis toimunud konverentsi. ?See on just vastupidine olukord arenevatele turgudele, kus tulud elaniku kohta hakkavad jõudma just sellele tasemele, kus sõidukite müük hakkab kiiresti kasvama.

Fordi kommentaarid tulid just pärast seda, kui USA autotootjad teatasid müügi kahanemisest oktoobris võrrelduna möödunud aastaga, mis teeb aastaseks müügiks 15,7 miljonit sõidukit. Analüütikud ootasid paremat tulemust.

Chrysler oli ainus USA nn ?kolmest suurest? (lisaks Chryslerile loetakse kolme suure hulka Ford ja General Motors), kelle müük oktoobris kasvas. Daimler-Chrysleri USA haru autode müük kasvas möödunud aastaga võrreldes 11 protsenti, Fordi müük kahanes 1,9 ja maailma suurima autotootja General Motorsi müük kukkus koguni 7,7 protsenti.

Sellele vaatamata on analüütikud optimistlikud. General Motorsi autotööstusanalüütiku Paul Ballew arvates toetab automüüki neljandas kvartalis USA majanduskasvu kiirenemine. Tema sõnul kasvab USAs luksusautode müük, mis on nüüdseks saavutanud USAs juba 11,5protsendilise turuosa.

USA autotootjad kulutavad palju luksusautode reklaamiks, sest nende marginaal on masstoodangust tunduvalt suurem.

Fordi <GR#US.F> aktsia hind langes 0,33 protsenti 12,18 dollarini.

Hetkel kuum