4. november 2003 kell 9:18

USA börsid: tööstussektori numbrid tõstsid Nasdaqi 22 kuu rekordtasemele

Tugevad tööstussektori numbrid tõstsid eile Dow Jonesi tööstuskeskmise 17 kuu ja Nasdaqi koondindeksi ligi 22 kuu tipptasemele.

USA börsi raskekaallasi jälgiv Dow Jonesi tööstuskeskmine tõusis 0,59%, tasemeni 9858,46 punkti. Peamiselt tehnoloogiasektori liikumisi kajastav Nasdaqi koondindeks sulgus 1967,70 punktil ehk 1,84 protsendiga plussis.

Institute for Supply Management andmeil tõusis oktoobris ostujuhtide indeks 57 punktini, mis on kõrgeim tase pärast 2000. aasta jaanuari, näidates, et USA tööstussektoris liigub kõik ülesmäge.

?Numbrid on kooskõlas mõtetega, et majandus liigub edasi küllalt hästi,? ütles uudisteagentuurile Reuters ABN AMRO peaökonomist Steve Ricchiuto.

USA aktsiaturg on pärast 2003. aasta märtsis saavutatud põhja kiiresti kosunud tänu paranenud makromajandusnäitajatele ning kompaniide korralikele kvartalikasumitele.

?Makromajandusuudised on jätkuvalt head,? ütles Partner Re Asset Management president John Davidson, kuid hoiatas et kasumiprognoosidele tuginedes on aktsiaid juba päris tugevalt hinnatud ning seetõttu on lähitulevikus aktsiate tõusul piir tõenäoliselt ees.

Pooljuhtide tootjate aktsiaid innustas Semiconductor Industry Association uudis, mille alusel kasvas pooljuhtide müük kolmandas kvartalis 13,7%. Kasvu taga oli tugev nõudlus arvutite vastu.

Sektori liider Intel <GR#US.INTC> tõusis uudise peale 3,3%, tasemeni 34,04 dollarit.

USA suurima teraviljahelveste tootja Kellogg <GR#US.K> aktsia tõusis 5,3%, tasemeni 34,90 dollarit.

Aktsiat toetas prognoose ületanud kolmanda kvartali tulemus, mille taga oli kasvanud teraviljatoodete müük ning nõrk dollar, mis aitas kompenseerida langavad käibeid küpsise tootmises.

Hetkel kuum