Ülo Toomsalu • 6. november 2003 kell 6:15

PM: Ratas nimetab lahkumise põhjuseks huvigruppide survet

Haridusministeeriumi kantsler Peep Ratas väidab, et tema ametist lahkumise üks põhjusi oli huvigruppidele toetuvate poliitikute surve.

Peep Ratas on praeguse haridus- ja teadusministeeriumi kantsleri ametit pidanud alates 1999. aasta aprillist. Eile üllitas ministeerium ametliku teate, et Ratas lahkub ametist tuleva aasta 1. jaanuariks, kirjutab Postimees.

«Lahkumise üks põhjusi on poliitiline tahe,» nentis Ratas. «Poliitikud tahavad näha muutust. Ka organisatsioonile on mingil hetkel kasulik saada tõuge järgmisse arengufaasi.»

Teisalt on ministeerium Ratase hinnangul jõudnud oma arengus nii kaugele, et on hakanud avaldama reaalset mõju haridussüsteemile.

«See ei meeldi kõigile inimestele ja institutsioonidele, kelle enesehinnang ja arusaamine maailmast on selline, et ministeerium peaks tegema asju nende arvamuse järgi,» märkis ta. «Nii et teatav konflikt huvigruppidega, see on praegu täiesti tajutavalt olemas.»

Haridusministeeriumi tase on Ratase sõnul tänaseks nii kõrge, et selle juhtimine erutab paljusid inimesi ja institutsioone palju rohkem kui aastaid tagasi.

Samas ei soovinud Ratas täpsustada, milliseid huvigruppe silmas peab, kuid möönis, et poliitikud toetuvad osaliselt just nende huvigruppide arvamustele.

Lahkumise lisapõhjusena mainis Ratas ka isiklikku aspekti - soovi teha peale töö ja magamise veel midagi.

Ratase sõnul jätkab ta pärast kantsleriametist lahkumist ministeeriumiga koostööd kutsehariduse valdkonna edendamisel.

Hetkel kuum