7. november 2003 kell 7:55

Jukose uus juht: välispartner pole vajalik

Hiljuti ametisse nimetatud Venemaa suurima naftakompanii Jukos juht Simon Kukes ei näe vajadust ühendada jõud mõne lääne naftafirmaga.

Avaldus heidab varju ExxonMobil ja Chevron Texaco kõnelustele võimaliku osaluse omandamiseks Jukoses, millest on meedias juba palju räähitud, kirjutab Wall Street Journal.

Kukes reastas naftakompanii prioriteedid, millest osa lähevad oluliselt lahku tema eelkäija, kaks nädalat tagasi vahistatud Mihhail Hodorkovski, prioriteetidest, kirjutab leht.

Välismaistel naftakompaniidel pole Jukosele pakkuda strateegilisi eeliseid, mida firmal juba poleks, ütles Kukes. Jukosel on tasemel tehnoloogia, madalad kapitalikulud ja turunduskanalid, milleks ei ole tarvis välisfirma abi, ütles Kukes ajalehele WSJ ja agentuurile DJ antud intervjuus.

?Praegu ei tundu see mulle supertehinguna,? ütles Kukes, lisades, et Jukos kaalub hoolega, kas suurt lääne partnerit oleks vaja.

Teine muutus oli Kukesi arvamus, et pole erilist vahet, kas rajada torujuhe Hiinasse või Murmanskisse. Peaasi, et oleks ekspordikanalid. Erinevalt Hodorkovskist, kes toetas plaani luua erasektori konsortsium torujuhtme ehitamiseks Hiinasse, ütles Kukes, et eelistab valitsuse juhitud torujuhtme projekti.

Hetkel kuum