10. november 2003 kell 10:54

McDonald`si müük tegi USAs viimase 5 aasta suurima hüppe

Kiirtoiduketi McDonald`s müük kasvas möödunud kuul USAs 15,1% ehk viimase viie aasta kiireimas tempos.

McDonald`si <GR#US.MCD> juht Jim Cantalupo teatas pressiteates, et USA annab väga head käivet, kuna inimesed leiavad üha enam põhjuseid McDonald`sist läbi astumiseks.

Kogu maailmas kasvas Brand McDonald"si müük võrreldes 2002. aasta oktoobriga 10,4%. Arvestamata aastaga lisandunud kiirtoidurestorane kasvas käive 8,4%. Euroopa toidumüügiketid jõudsid möödunud kuul samuti plussi, näidates 2,1% käibe kasvu.

USAs, kus asub kiirtoiduketi 30 000 poest umbes 12 000, sai McDonald"s kasu restoranide lahtiolekuaegade pikendamisest, uuenenud toiduvalikust ja oma Monopoli mängu sooduskampaaniast.

?Neljandas kvartalis rakendame veel jõude, et oma äri ellu äratada,? ütles Jim Cantalupo aruandes. ?See puudutab otsuseid meie brändide ja Jaapani üksuse eluäratamise kohta.'

Turul arvatakse, et McDonald`s müüb oma kahjumit toovad brändid nagu Chipotle Mexican Grill, Donatos Pizza ja Boston Market veel sel aastal maha.

?Uudis, mis nad välja saatsid, näitab, et midagi positiivset on juhtumas,? ütles uudisteagentuurile Reuters Harris Nesbitt Gerard`i analüütik Matthew DiFrisco.

McDonald"si aktsia tõusis möödunud reedel New Yorgi börsil aasta kõrgeimale tasemele ja sulgus 26,01 dollaril.

Hetkel kuum