ÄP fototoimetus • 10. november 2003 kell 22:00

Tartu sai logistikakeskuse

Tartu Tolliinspektuuri vahetus läheduses asuv keskus võimaldab ettevõtetel kasutada Tartut jaotuskeskusena nii Eestis kui ka Läti põhjaosas.

Lõuna-Eesti logistikakeskuse arendamise I etapis valmis moodne 1200 m2 laohoone, sh ca 200 m2 soeladu. 35 000 m2 asfalteeritud alal asuv hoone on varustatud erinevate laadimis- ja hoiustamisvõimalustega, sealhulgas eritasapinnaliste laadimissildade ja estakaadidega, mis seni Lõuna-Eestis puudusid. Lisaks valmis 500ruutmeetrine kontorihoone. Kokku ulatub investeeringu maht hetkel 15 miljoni kroonini.

?Otsustasime Tartu kasuks, sest linn asub nii Tallinn-Luhamaa-Pihkva, aga ka Läti sadamatest tulevate ning Peterburi suunduvate magistraalide ääres,? ütles NT Tollimaakleri juhatuse liige Kaupo Haukanõmm. ?Seni on Lõuna-Eestis sellise tasemega logistikakeskus puudunud, kuigi nõudlus selle järgi on selgelt olemas,? selgitas ta.

?Uues logistikakeskuses avanevad võimalused ning suur asfalteeritud maa-ala teevad meie Lõuna-Eesti esinduse atraktiivseks paljudele nii sise- kui välistransporti pakkuvatele firmadele, kellega koos saame pakkuda klientidele kompleksteenust,? lisas ta.

NT Tollimaakler prognoosib lao täituvuseks 2004. aastal 80. Osa ruume renditakse välja teistele transpordi- ja logistikafirmadele.

Logistikakeskuses on plaanis lisaks kaupade hoiustamisele hakata kaupasid väärtustama: alates pakendamisest, ümberpakendamisest ja jaotusest kuni kaupade komplekteerimiseni ning müügieelsete operatsioonideni, nagu sildistamine, pakendamine, väikeste lisatarvikute lisamine jne. Järgmistes etappides rajab NT Tollimaakler külmlao ja vastavalt nõudlusele suurendab teiste ladude mahtusid.

Autor: ÄP

Hetkel kuum